مراقب خرید املاک واقع در 4 پلاک جنوب مشهد باشید

مدیرحقوقی و املاک اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نسبت به خرید وفروش املاک و اراضی واقع در چهار پلاک جنوبی مشهد هشدار داد و گفت: شهروندان از هر گونه خرید و فروش اراضی دارای سند عادی در این اراضی خودداری کنند.

 محمدرضا باغستانی در گفتگو با خبرنگاران در مشهد با اعلام این خبر گفت: شهروندان در پلاک های واقع در جنوب مشهد از طریق سندهای  عادی خریداری نکنند و از هر گونه خرید و فروش اراضی دارای سند عادی خودداری کنند.

مدیرحقوقی و املاک اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی یاد آور شد: دولت در پلاک های  183،182،186،184،187، 191و 236  دارای مالکیت است. پس توصیه می شود مردم قبل از خرید، از عدم مالکیت دولت اطمینان حاصل کنند و از هرگونه خرید و فروش زمین در این مناطق حتما خودداری کنند.

باغستانی گفت: تمامی معاملات بر روی زمین های متعلق به دولت فاقد وجاهت قانونی بوده و باعث تبعات و ضرر مردم در خرید و فروش این اراضی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در صورت تصرف اراضی ملی، از طریق مجاری قانونی، زمین تصرف شده رفع تصرف می شود، به اراضی ملی رفع تصرف شده طی سال جاری اشاره کرد و گفت: طی سال 96 ، 43 مورد رفع تصرف انجام شده  که 35 مورد آن با حکم و رای دادگاه بوده و 7 مورد با حکم دادستانی است.

باغستانی تصریح کرد: اجرای 12 حکم رفع تصرف در مشهد، اجرای 11 حکم در شهرستان طرقبه،10 مورد اجرای حکم در شهرستان سبزوار، 5 مورد اجرای حکم در شهرستان شاندیز، 2 مورد اجرای حکم در شهرستان جغتای، یک مورد اجرای حکم در شهرستان گناباد، یک مورد اجرای حکم در شهرستان تایباد و یک مورد اجرای حکم در شهرستان خواف انجام شده است.

وی ادامه داد: طی سال جاری 2میلیون و 743 هزار و 819 مترمربع از اراضی دولتی رفع تصرف شده که ارزش ریالی آن 881 میلیارد و 652 میلیون و 580 هزارریال است.

مدیرحقوقی و املاک اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: برابر قانون مجازات های اسلامی برای افرادی که تصرف مال غیر، از جمله املاک دولتی را انجام دهند، حبس و جزای نقدی و اعاده به وضع سابق پس از رفع تصرف پیش بینی شده است.